Współcześnie sukces, uroda i zdrowie są ze sobą nierozerwalnie związane. Jednak jeśli do pewnego wieku możesz wyglądać świeżo i atrakcyjnie bez większego wysiłku, to w pewnym momencie staje się to znacznie trudniejsze. Wtedy pojawia się dermatologia estetyczna.

Kiedy skontaktować się z dermatologiem estetycznym

Kosmetyki dekoracyjne często pomagają maskować niedoskonałości skóry, ale ich nie eliminują. Skóra i ciało wymagają odpowiednio dobranej profesjonalnej pielęgnacji, której nie da się przeprowadzić w domu. Jeśli zauważysz, że stan skóry pogorszył się, pojawiły się pierwsze oznaki starzenia, skóra nie jest już tak elastyczna, jak wcześniej, czas poszukać doświadczonego specjalisty. Możesz również skontaktować się ze specjalistą w celach profilaktycznych, a on zaleci zabiegi przedłużające młodość. Dermatologia estetyczna może ci też pomóc w przypadkach, kiedy poprawa wyglądu jest konieczna na przykład po przebytych chorobach, urazach czy powikłaniach. Dermatologia estetyczna to leczenie skóry, włosów lub ciała, które ma na celu poprawę wyglądu pacjenta. Koncentruje się na poprawianiu wyglądu zamiast zwalczaniu chorób. Dermatologia estetyczna może spowodować, że poprawi się twój, wygląd, a w konsekwencji zyskasz więcej pewności siebie, co wpływa pozytywnie na zdrowie psychiczne pacjenta. Sprawdź ofertę profesjonalnego dermatologa estetycznego na https://klinikamurano.com/nasz-zespol_pawel-rujna_1.html.

Peelingi i oczyszczanie

Jednym z najczęściej stosowanych zabiegów jest oczyszczanie skóry. Oczyszczanie atraumatyczne to głębokie oczyszczanie z minimalnym urazem skóry. Po takim oczyszczeniu zaczerwienienia ustępują bardzo szybko, a okres rekonwalescencji jest minimalny. Ponadto w trakcie zabiegu można przeprowadzić profesjonalną pielęgnację za pomocą koncentratów, serum leczniczych, maseczek. Po zabiegu można aplikować kosmetyki dekoracyjne.

Peelingi chemiczne to jedna z najpopularniejszych niechirurgicznych metod odmładzania. Peeling chemiczny twarzy wykonywany jest dzięki interakcji naskórka i substancji aktywnych (alfa-hydroksylowe kwasy, minerały, glinka). Jest to działanie na powierzchnię i środkowe warstwy skóry różnymi środkami chemicznymi. Można go stosować zarówno na drobne obszary - zmarszczki wokół ust i oczu („kurze łapki”), na policzki przy zmianach pigmentacji, a także na całą twarz i szyję i inne obszary ciała.

dermatologia estetyczna

Mezoterapia lecznicza

To metoda miejscowego podawania niewielkich dawek leków lub leków biologicznie czynnych poprzez iniekcje w środkową warstwę skóry. W medycynie estetycznej mezoterapię stosuje się w leczeniu szeregu problemów: w dermatologii (np. przy trądziku, plamach starczych), korekcji zmian skórnych związanych z wiekiem („siatka drobnych zmarszczek”, „opuchnięty owal twarzy”, niewystarczająca skóra) turgor), likwidacja blizn, korekta sylwetki oraz likwidacja cellulitu i miejscowych złogów tłuszczu podskórnego.

Biorewitalizacja

To technika wprowadzania w problematyczne obszary skóry twarzy, szyi, dekoltu i ciała preparaty kwasu hialuronowego pochodzenia niezwierzęcego do leczenia i profilaktyki zmian skórnych związanych z wiekiem, wzmacniania skóry. Stosowanie metody przedłużonej biorewitalizacji pozwala na osiągnięcie długotrwałych efektów - dzięki zdolności kwasu hialuronowego do działania nawilżającego i oddziałującego na wolne rodniki. Kwas hialuronowy jest głównym naturalnym środkiem nawilżającym dla skóry. Dodatkowym pozytywnym działaniem kwasu hialuronowego jest jego zdolność do usprawnienia procesów oddychania tkanek, a co za tym idzie przywrócenia syntezy kolagenu i elastyny. To kolagen i elastyna odpowiadają za koloryt naszej skóry, a przywrócenie ich syntezy zwiększa napięcie skóry, nadając skórze młodzieńczy i zdrowy wygląd.

Warto przeczytać